Oficjalne zasady Craps

Craps może być nieco gorączkowe dla początkujących, ponieważ wiele akcji jest podejmowanych naraz, a zakłady mogą być obstawiane w dowolnym momencie. Znajomość kilku zakładów to długa droga, ale zrozumienie potencjalnych scenariuszy zakładów jest jeszcze przyjemniejsze.

Ideą gry jest obstawianie wyników dwóch rzuconych kości. Będąc grą czystego przypadku, nie jest łatwo zmienić wyniki. Jednak gra oferuje kilka sposobów obstawiania. Większość zakładów zależy od kombinacji rzuconych kości. Gracz stara się więc przewidzieć liczby, które pojawią się w kolejnych rzutach.

Pierwsza rundaJak działają zakłady Pass, Don’t Pass i ComeNie przychodź, rozgrywaj i obstawiaj zakładyZakłady Hardway
Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Pierwsza runda

Pierwsza runda

Pierwsza runda kości jest określana jako come-out roll. W większości kasyn strzelec stawia zakład Pass lub zakład Don't Pass. Zakłady Pass line są czynnikami wygrywającymi, podczas gdy zakłady Don't Pass są czynnikami przegrywającymi.

Wyniki numer 2, 3 i 12 stają się przegraną w zakładzie pass, a runda kończy się tak zwanym „crapping out”. Zakład pasujący wygrywa, gdy wynik wynosi 7 lub 11. W niektórych odmianach gry liczba 12 oznacza remis kończący rundę, a zakład wraca do gracza. Wyniki 4,5,6,8,9 i 10 są uważane za liczby punktowe.

Pierwsza runda
Jak działają zakłady Pass, Don’t Pass i Come

Jak działają zakłady Pass, Don’t Pass i Come

Zrozumienie rodzaju zakładu, jaki należy postawić i kiedy należy go postawić, ma kluczowe znaczenie dla gry. Pierwszy zakład jest znany jako Pass, co zostało wyjaśnione powyżej w sekcji rzutów wyjściowych. Możliwe jest włożenie dodatkowych pieniędzy za zakład pass, ale nie będzie przewagi kasyna.

Kiedy gracz stawia dodatkowe pieniądze na zakład Don't Pass, wtedy obstawia szanse. Jest też zakład Come, który działa w podobny sposób jak zakład pass, ale może być również użyty do kolejnego rzutu podczas cyklu.

Jak działają zakłady Pass, Don’t Pass i Come
Nie przychodź, rozgrywaj i obstawiaj zakłady

Nie przychodź, rozgrywaj i obstawiaj zakłady

Zakład Don't Come jest równoznaczny z zakładem Don't Pass i można go postawić w dowolnym momencie, z wyjątkiem pierwszego rzutu. Jest to przeciwieństwo zakładu Come. Zakład Field pozwala graczom rzucać różnymi kośćmi jako zwycięskie wyniki.

Generalnie gracz wygrywa, jeśli wynik następnego rzutu to 3,4,9,10 lub 11. Numery 2 i 12 wygrywają podwójną lub potrójną stawkę. Inne liczby wyników reprezentują stratę. Zakład Place w Craps jest reprezentowany przez liczby 4,5,6,8 i 10. Gracz obstawia, że jeden z tych wyników wypadnie przed 7.

Nie przychodź, rozgrywaj i obstawiaj zakłady
Zakłady Hardway

Zakłady Hardway

Kiedy gracze obstawiają twarde liczby, takie jak 8, oznacza to, że stawiają na pojawienie się określonej liczby. Zastrzeżeniem jest to, że liczba powinna być podzielna przez 2. Na przykład wynik 8 może być otrzymany przez 5 różnych sum. Ale para czwórek staje się zakładem Hardway.

Jeśli chodzi o wypłaty w kości, oczekuje się, że gracze zrozumieją wygrane, zanim zorientują się, jaki zakład postawić. Liczby, które się pojawiają, są całkowicie poza kontrolą gracza, ponieważ jest to gra losowa. Jeśli gracz postawi, że w następnej kolejności pojawi się wielka ósemka i wielka szóstka, jedyną oczekiwaną wypłatą jest 1:1.

Zakłady Hardway