Oficjalne zasady Craps

Kości mogą być jednocześnie proste i skomplikowane. Myląca część wynika z tego, że gracz musi obstawiać różne rodzaje zakładów. Jego prostota polega na tym, że hazardziści stawiają tylko na rzut dwiema kośćmi.

Liczba zakładów w tej grze może być przytłaczająca, ale dobrą wiadomością jest to, że gracze nie muszą zapamiętywać każdego z nich. Istnieje kilka powszechnych zakładów na bzdury, które gracze muszą zrozumieć. Takie zakłady obejmują Pass Line i Don't Pass Line, zakłady odds i wreszcie zakłady Come and Don't Come. Oto szczegółowa analiza tego, z czego składa się każdy zakład.

Pass Line i Don't PassPrzyjdź i nie przychodźZakłady na kursyMiejsce wygrana i miejsce przegrana
Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Pass Line i Don't Pass

Pass Line i Don't Pass

Strzelec może postawić zakład Don't Pass lub Pass Line przed wykonaniem rzutu wyjściowego. Niektóre kasyna proszą graczy o dokonanie tego typu zakładów, zanim będą mogli obstawiać inne. Gracz stawia zakład Pass Line przed rzutem wyjściowym, a w przypadku wygranej zapłaci nawet pieniądze.

Gracz wygrywa, jeśli wartość rzutu wyjściowego wynosi 7 lub 11, a przegrywa, jeśli wartość wynosi 2, 3 lub 12. W przypadku zakładu „Don't Pass” wygrywa, jeśli wartość rzutu wyjściowego wynosi 2 lub 3 , i przegrywa, jeśli wynosi 7 lub 11. Wynikiem jest push, jeśli wartość wynosi 12.

Pass Line i Don't Pass
Przyjdź i nie przychodź

Przyjdź i nie przychodź

Te zakłady wyglądają tak samo jak zakłady Pass i Don't Pass Line, ale różnią się sposobem ich obstawiania. Zakłady Come and Don't Come są obstawiane po ustaleniu punktu.

Pierwszy rzut po postawieniu przez gracza określi liczbę, która zostanie wykorzystana jako punkt zakładu. Zakład Come wygrywa dla dowolnej liczby wyrzuconych przed 7 i przegrywa, jeśli wypadnie po 7. Zakład Don't Come jest przeciwieństwem tego, ponieważ gracz wygrywa, jeśli 7 wyrzuci jako pierwszy i przegrywa, jeśli punkt padnie po 7.

Przyjdź i nie przychodź
Zakłady na kursy

Zakłady na kursy

Szanse to inne popularne zakłady w kości, które gracze muszą zrozumieć. Te zakłady wyglądają jak zakłady poboczne, które są zawierane po ustaleniu punktów. Ogólnie są to rozszerzenia czterech zakładów w czterech różnych typach.

Obejmują one kursy Pass Line, Don't Pass Odds, Come Odds i Don't Pass Odds. Obstawiając zakład Pass Line Odds, powinien on uzupełniać pass line zgodnie z ustalonym punktem. Wygrane są wypłacane, jeśli wyrzucono poniżej 7, a wypłata jest zgodna z prawdziwymi kursami. „Don't Pass Odds” uzupełnia zakład „Don't Pass Line” i płaci, jeśli przed punktem wypadnie 7, a zakłady są rozliczane według prawdziwych kursów.

Zakłady na kursy
Miejsce wygrana i miejsce przegrana

Miejsce wygrana i miejsce przegrana

Gracze stawiają na miejsce Wygrane po rzucie wyjściowym po ustaleniu punktu. Biorą dowolną liczbę, w tym 4, 5, 6, 8, 9 lub 10. Gracze wygrywają, jeśli wybrana przez nich liczba wyrzuci przed 7, a wypłata różni się w zależności od wybranej liczby.

Place Lose jest przeciwieństwem tego, a gracz może wybrać ten sam wybór liczb. Gracz wygrywa, jeśli wybrana liczba wypadnie po 7. W tym przypadku wypłata również różni się w zależności od wybranej liczby. Istnieje wiele innych rodzajów zakładów w kości, ale wymienione cztery są najważniejsze i najłatwiejsze do zrozumienia.

Miejsce wygrana i miejsce przegrana