Jak grać

October 6, 2021

Używanie matematyki do wygrywania w grze w kości

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Chociaż Kości to gra losowa, korzystanie z matematyki może pomóc w większej liczbie rund. Dzieje się tak, ponieważ każda kość ma skończoną liczbę ścian. Craps używa dwóch kości. W rzeczywistości jest to jedna z niewielu gier kasynowych, w których gracze używają kości w nowoczesnych kasynach. Dowiedz się, jak rozumieć matematykę dwóch kości może pomóc Ci wygrać więcej gier w kolejnych sekcjach.

Używanie matematyki do wygrywania w grze w kości

Matematyka kombinacji kości

Zanim przejdziemy do zawiłości rzucania dwiema kośćmi, rozważmy każdą kostkę. Sześć ścian kostki ma unikalne numery 1-6. Dlatego szansa na wyrzucenie każdej liczby na jednej kości wynosi jeden do sześciu. Craps używa dwóch kości, a wynik obliczany jest jako suma odwróconych ścian. Następnie matematyka wymagała zmian. Szanse na uzyskanie określonych liczb z dwóch kości wzrastają. Na przykład, aby uzyskać 7, możesz wyrzucić kombinacje 4/3, 2/5, 6/1, 3/4, 5/2 lub 1/6. Oto przegląd wszystkich wyników z odpowiednią liczbą możliwych kombinacji:

 • 2- 1 Kombinacja
 • 3-2 Kombinacje
 • 4-3 Kombinacje
 • 5-4 Kombinacje
 • 6-5 Kombinacje
 • 7-6 Kombinacje
 • 8-5 Kombinacje
 • 9-4 Kombinacje
 • 10-3 Kombinacje
 • 11-2 Kombinacje
 • 12-1- Kombinacja

Zgodnie z powyższą listą, zakład na 7 jest najbardziej prawdopodobny, a następnie na 6 lub 8.

Matematyka na rzucie wyników

Możesz szybko stwierdzić, które zakłady są najbardziej prawdopodobne, patrząc na wartości procentowe RTP. Zasadniczo zakłady z wyższym RTP są łatwiejsze do wygrania niż te z niższym RTP. W kościach zakłady o najwyższym RTP to zakłady „Pass” i „Don't Pass”. Porównując te dwa, zakład „not pass” ma nieco wyższy RTP, co czyni go najlepszym rzutem wyjściowym do obstawienia i wygrania.

Matematyka szans

Po pierwszym rzucie kostką punkt jest ustalony, a gracze mogą obstawiać kursy. Ogólnie rzecz biorąc, zakład odds daje graczowi 100% RTP. Żaden zakład w kasynie nie może się z tym równać.

Mit o gorących i zimnych strzelcach

Niektórzy gracze wierzą w gorących strzelców, którzy rzucają kostką wiele razy, zanim rozstrzygną punkt, i zimnych strzelców, którzy rozbijają kości po zaledwie kilku rzutach kostką. Takie założenia nie mają podstaw w matematyce ani w rzeczywistości. Są to nieporozumienia, które mogą spowodować, że w dłuższej perspektywie poniesiesz straty.

Oczekiwania długoterminowe

Wiedza o tym, ile możesz stracić w dłuższej perspektywie, pomaga zaplanować sposób obstawiania. Krótkoterminowe wyniki w kościach są losowe. Dlatego nie można robić planów krótkoterminowych.

Planowanie uwzględnia RTP zakładu, który grasz. Dlatego warto trzymać się jednego zakładu. Na przykład zakłady Don't Come mają 98,64% RTP. Gracz może spodziewać się odzyskania 98,64% swoich zakładów, jeśli będzie trzymał zakłady „Don't Come” w długiej sesji obstawiania.

Prawda o kontrolowaniu kości

Mit, że gracz może rzucać kostką przy użyciu określonej techniki, aby uzyskać pożądany rezultat, jest fałszywy. Na stole do gry w kości wiele zmiennych wpływa na kości, dzięki czemu wyniki są całkowicie losowe. Niektóre zmienne obejmują wilgotność, powierzchnię stołu, na której lądują kostki, temperaturę i zużycie krawędzi. Jak widać, żaden gracz nie może kontrolować wszystkich zmiennych.

Wniosek

Wiedza o tym, jak matematyka wpływa na wynik gry w kości, może pomóc ci wybrać skuteczną strategię. Ponadto dogłębne zrozumienie możliwych wyników gry w kości pomaga zidentyfikować nieporozumienia. Dzięki powyższym szczegółom możesz śmiało grać w kości w dowolnym kasynie.

undefined is not available in your country. Please try:
Ekscytujący świat kryptowalutowych kości: przewodnik po rzucaniu cyfrowymi kostkami
2024-05-11

Ekscytujący świat kryptowalutowych kości: przewodnik po rzucaniu cyfrowymi kostkami

Aktualności