Aktualności

July 28, 2021

Najlepsze odmiany płatnych kości w kasynach online

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Jeśli chodzi o najpopularniejsze gry kasynowe, kości plasują się wysoko wraz z odwiecznymi faworytami, takimi jak między innymi blackjack, poker i ruletka. Co więcej, nauka gry w kości i zrozumienie zasady gry w kości nie jest taka trudna, dzięki czemu jest idealną grą dla tych, którzy są nowicjuszami w świecie kasyn.

Najlepsze odmiany płatnych kości w kasynach online

Wywodzące się z Anglii i Francji w XVIII i XIX wieku kości są dziś stałym elementem zarówno kasyn stacjonarnych, jak i internetowych. A ponieważ istnieją różne odmiany, zasady gry w kości, szanse na wygraną i wypłaty w kości mogą się różnić. Ogólnie rzecz biorąc, oto niektóre z najlepiej płatnych odmian gry w kości online.

Kości bankowe

Najpopularniejszy wariant gry w kości, Bank Craps, obejmuje specjalny stół i układ gry w kości. W tej grze, znanej również jako Las Vegas Craps, wszystkie zakłady są obstawiane przeciwko kasynu. Istnieją różne rodzaje zakładów, które gracze muszą znać, aby opracować swoją strategię w kości. Te zakłady obejmują:

  • Zakład Pass Line
  • Zakład „Don’t Pass Line”
  • Chodź zakład
  • Zakład nie przychodź
  • Rzuć zakład

Zasady Bank Craps stanowią, że gracz stawia zakład poprzez umieszczenie gotówki lub żetonów w odpowiedniej sekcji stołu do gry w kości przed rzutem kostką.

Bezglutenowe kości

Crapless Craps, znane również jako „nigdy nie gra w kości” i „podstępne kości”, zostało wynalezione przez Boba Stupaka, którego celem było stworzenie gry, w której gracze nigdy nie przegrają zakładu Pass Line, wyrzucając 2, 3 lub 12 rolka wyjściowa. W tej grze przewaga kasyna jest zmniejszona, podczas gdy szanse na grę w kości są zwiększone na korzyść gracza.

Co więcej, gracze mogą jeszcze bardziej zmniejszyć przewagę kasyna, jeśli zdecydują się postawić duże zakłady z darmowymi kursami. Z tego powodu Crapless Craps nie jest faworytem wielu kasyn, ponieważ nie jest to dla nich opłacalne.

Nowy Jork craps

Pomimo swojej nazwy, New York Craps w rzeczywistości pochodzi z Jugosławii. Najbardziej popularna jest jednak w Wielkiej Brytanii i na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Oto niektóre z kluczowych różnic między New York Craps a innymi odmianami kości:

  • Zamiast zwykłego stołu do kości używa dwustronnego stołu krupiera. Dwóch różnych krupierów jest ustawionych na dwóch końcach stołu, a dwóch bokserów stoi po obu stronach stickmana.

  • New York Craps nie zezwala na zakłady Come and Don't Come. Podobnie niedostępne są zakłady typu Place i Space.

  • Ten wariant gry w kości ma 5% przewagę kasyna we wszystkich wygranych zakładach. Ma też nieco gorsze szanse w porównaniu do Bank Craps.

High Point Craps

Jednym z głównych powodów, dla których High Point Craps jest jednym z najlepiej płatnych wariantów gry w kości jest to, że uważa się, że działają na korzyść gracza. Dzieje się tak, ponieważ gdy kości 2 i 3 pojawią się w rzucie wyjściowym, są one całkowicie ignorowane. Kiedy kości zostaną zwrócone do ponownego rzucenia, gracz wygrywa, jeśli pomyślnie rzuci 11 lub 12.

Każda inna suma jest określana jako liczba punktów. Aby wygrać, gracz musi wyrzucić wyższą liczbę niż liczba punktów. Gracze mogą spodziewać się równych wypłat w kościach w tej odmianie, a także przewagi kasyna na poziomie 2,35%.

Przegląd pierwszoosobowych kości (ewolucja)
2021-12-15